Bugun...


Ömer Akgöllü


Facebookta Paylaş

ÜLKÜCÜ ŞUUR ve MİLLİYETÇİ DURUŞ
Tarih: 06-01-2014 22:20:00 Güncelleme: 06-01-2014 22:20:00


Ülkü’nün kelime manası hedef’tir. Bizim hedefimiz önce Türk-İslam, sonra Nizam- Alemdir ,yani Allah’ın kitabını dünyaya yaymaktır. Bu büyük dava hiçbir zaman bir kuruluşun ve bir partinin davası olarak küçük tutulamaz.Bu dava Karahanlılardan beri Türk Milletinde vardır. Peki neden İslam davası değilde biz Türk-İslam diyoruz ? Bir pergel düşünün bir ayağı sabittir,diğer ayağı ise daireyi çizer ,kendinizi fert olarak o sabit ayağın yerine koyun,yani milletimizi. O ayak sağlam olmazsa daire çizilemez,ayağın sağlam olması için milli ve manevi değerler noksansız olması gerekir,sağlam olursa o ayak; Türk-İslamdır, pergelin diğer ayağı ise daireyi çizer,her müslüman milletin böyle bir daireyi çizdiğini düşünün, İran islam,Türk islam, Arap islam vs…Dairelerin ortak biçimi aldığı bu nokta Nizam-ı Alemdir, yani tüm insanlığın kapsandığı yer, bu yüzden önce her millet kendisini sağlama alması gerekiyor, bir millet fertlerden oluştuğu için fertlerin milli ve maneviyatı mühimdir.

      Bu dava da önce kendimizden başlamamız gerekir,milli ve manevi değerlerimize daha çok sahip çıkmamız gerekiyor, yani bu yolda başarılı olmak istiyorsak,namazsın hiçbir yere varamayacağımızı göreceksiniz.Biz dinimizi yaymak istiyorsak ve dinimizin emrettiklerini noksan yapıyorsak bunun ne faydası olacaktır ne de başarısı,maneviyatın önemi kadar da milli değerlerimiz çok önemlidir, din kültürün kapısıdır ,aramızda daima anadilimizi konuşmaya gayret gösterelim, eğer anadilden çok yabancı bir dil konuşursanız,o dilin malı haline gelirsiniz,bunu bir terazi olarak düşünün bir yan da milli yani Türk, diğeri manevi yani İslam’ı koyun birisi noksan olursa terazi dengesiz olur, ülkücü’nün milli ve manevi değerleri dengelidir. Ülkücü hak ile batılı ayırandır, ülkücü daima büyük düşünür ama küçükten başlar, kendimiz ülkücüyüz diyorsak bunu saçıyla sakalıyla değil,konuşmasıyla ahlakıyla belli edendir.

      Bir ülkücü Yunus’u ,Mehmet Akif’i, Hoca Ahmet Yesevi’yi ,Abdülhakim Arvasi’yi, Ziya Gökalp’i,Hüseyin Nihal Atsız’ı bilmeden ülkücü olamaz. Tamam ülkücü olduk, peki ülkümüz için ne yapmamız gerekir ? Öncelikle bulunduğumuz topluluk içerisinde başarılı olmak istiyorsak ki ülkücünün bu boyun borcudur, Allah’ın ilk emri Oku’yu yerine getirmemiz gerekir,okulda başarılı olmamız lazım, kendimizi farklı yetiştirmemiz lazım,koyun değil çoban olmamız lazım , zulme karşı eğilmemizi sabretmemizi istiyorlar.Sabrın mükafatlarından bahsediyorlar,ayet ve hadisleri okuyorlar,haklısızlık karşısında susan dilsiz şeytandır lafından hareketle, olaylara tepkimizi koymamız gerekmektedir.

      Önce kendimizi kurtarmamız gerekir ki ,ailemize,çevremize ,milletimize,insanlığa faydamız olsun .Ne yazık ki kendisini kurtaramayanlar aileyi unutun ,direkt milletimizi kurtarmaya çalışıyorlar, ülkücülükte ırkçılığa yer yoktur,ırkçılık yapıp yani peygamber efendimizin veda hutbesinde dediği gibi : ‘’Ne siyah beyazdan ne de beyaz siyahtan üstündür.Üstünlük takvadadır.’’ çizgisinin dışına çıkanlara yani millet arası ayrımcılık ırkçılık yapanlara Türk-İslam ülkücüsü denmez, ülkücüler islamı, imanı ve ahlakına göre yaşamayı en büyük saadet bilen, büyük Türk Milleti’ni iki cihanda aziz ve mesut görmek isteyen ve böylece islamı gaye edinen Türk Milliyetçiliği şuuruna sahiptirler…Bu yazı 1010 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ALKALLÜ SÜRÜCÜNÜNÜ KULLANDIĞI ARAÇ KANALA UÇTU
  ALKALLÜ SÜRÜCÜNÜNÜ KULLANDIĞI ARAÇ KANALA UÇTU
 • KADİRLİ'DE MOTOSİKLET KAZASI :2 YARALI
  KADİRLİ'DE MOTOSİKLET KAZASI :2 YARALI
 • BUDA RESMİ KANUNSUZLUK
  BUDA RESMİ KANUNSUZLUK
 1. ALKALLÜ SÜRÜCÜNÜNÜ KULLANDIĞI ARAÇ KANALA UÇTU
 2. KADİRLİ'DE MOTOSİKLET KAZASI :2 YARALI
 3. BUDA RESMİ KANUNSUZLUK
VİDEO GALERİ
 YUKARI